למה עסק צריך קהילה?

ברשומה (פוסט) הקודמת הגדרנו קהילה כקבוצה של אנשים שנחשפים באופן קבוע לתכנים של יוצר תוכן, ונוצרת ביניהם מעין היכרות סביב חוויה/תוכן משותפים.

אנחנו מבינים שעסק צריך קהל- אבל למה עסק צריך קהילה?!
עסק בדרך כלל מוכר שירותים/מוצרים לקהל לקוחות.
מי שרוכש את השירותים הוא לקוח. ומי שלא לא.

יצירת קהילה סביב העסק ופרסום תכנים באופן עקבי מקדמת את העסק בשני היבטים חשובים:

נאמנות לקוח- הגורם המרכזי בנאמנות הלקוח הוא חיזוק תחושת השייכות שלו. כתיבה ופרסום תכנים באופן שוטף יוצרת נקודת ממשק נוספת בין העסק לבין הלקוח- שאינה קשורה בהכרח במכירת שירותים. ככל שהתכנים מעודדים שיח רב כיווני ברשתות החברתיות: עסק-לקוח-לקוחות אחרים – כך תחושת השייכות של הלקוח מתחזקת- ואיתה נאמנות הלקוח לעסק.

גידול- ככל שנאמנות הלקוח גדלה, כך תקציב השיווק והפרסום מופנה לגידול ספירלי של קהל הלקוחות. לא מבזבזים את משאבי השיווק לצורך שימור לקוחות.

שימוש נכון ברשתות חברתיות ובכלים דיגיטליים נוספים כמו בלוג, פורום שאלות ותשובות, מערכת דיוור ועוד- תורמים ליצירת קהילה סביב העסק.

אביחי פרץ

אביחי פרץ

מנכ"ל עוגן בעולם דיגיטלי. אוהב לסייע לבעלי עסקים לבחור את עוגני הדיגיטל הנכונים להם ולבנות עבורם תכנית דיגיטלית שמותאמת למימדי הארגון, לקצב שלו ובעיקר- לתקציב שלו. מאמין שדיגיטל הוא כלי שיכול להביא ברכה גדולה לעסק שלכם, אבל בשימוש לא נכון גם יכול לפגוע. אשמח לייעץ לכם בכל שאלה או התלבטות בנושאי דיגיטל. צרו קשר באמצעות האתר, ואשיב לכם בשמחה.

השאירו תגובה

מי אנחנו?

‘עוגן בעולם דיגיטלי’ היא חברת דיגיטל המספקת שירותי בניית אתרים, הקמה וניהול רשתות חברתיות וניהול קמפיינים דיגיטליים.

 

אנו מספקים ללקוחותינו פתרונות המותאמים לאופי הארגון, יעדיו, קצב הפעילות ובעיקר- התקציב שלו.

צרו איתנו קשר לקבלת הצעת מחיר.

מאמרים נוספים

עשו לנו לייק

דילוג לתוכן