איך לשווק קורסים דיגיטליים?

Gradient Line

תוכן עניינים

שיווק קורסים דיגיטליים

לפני שמתחילים, מהו שיווק בעצם?

שיווק הוא תהליך של קידום ומכירה של מוצרים או שירותים.

שיווק בקורסים דיגיטליים הוא תהליך שעוזר לקדם ולמכור את הקורס ללקוחות פוטנציאליים. שיווק קורס דיגיטלי יכול להתבצע באמצעות מדיה חברתית, מייל, בלוגים, פרסום ועוד.

שיווק הקורס הדיגיטלי שלך יכול להתבצע בדרכים רבות. הדרך הנפוצה ביותר לשווק קורס דיגיטלי היא באמצעות מדיה חברתית כמו פייסבוק, טוויטר או אינסטגרם. פלטפורמות אלו נמצאות בשימוש נרחב על ידי אנשים בכל רחבי העולם כך שקל לכל אחד למצוא את התוכן או המוצר שלך.

שיווק הוא תהליך של קידום מוצרים ושירותים לצרכנים. המטרה היא למכור את המוצר, לא רק ליצור לו מודעות. שיווק יכול להיעשות במגוון דרכים, אבל הוא מתמקד ב4 דברים שהם: מוצר, מחיר, מקום וקידום.

מוצר מתייחס למוצר או לשירות בפועל שמשווקים. הוא כולל את כל ההיבטים של מה שהמוצר הזה עושה וממה הוא מורכב. המחיר מתייחס לכמה צרכן יצטרך לשלם עבור אותו מוצר או שירות. מקום מתייחס למקום שבו הצרכן ימצא את המוצר או השירות שהוא מחפש - בחנויות, באינטרנט, דרך מדיה חברתית וכו'... קידום הוא האופן שבו החברה משווקת את המוצר שלה על ידי פרסום או קמפיינים שיווקיים - כמו פרסומות ושלטי חוצות.

מהו קורס דיגיטלי?

קורסים דיגיטליים הם סוג של שיווק דיגיטלי. זוהי הדרך הפופולרית ביותר להגיע לקהל גדול. במאמר זה, נדון כיצד לשווק קורסים דיגיטליים וכיצד קורסים דיגיטליים יכולים לעזור לך להגיע ליעדים שלך.

קורסים דיגיטליים הם הדרך הפופולרית ביותר להגיע לקהל גדול. הם ידועים גם בתור תוכניות למידה אלקטרוניות או למידה מרחוק. אנשים שנרשמים לתוכניות אלה לומדים באמצעות הרצאות וידאו דיגיטליים, חומרי קריאה ופורומי דיון עם סטודנטים אחרים. לעיתים קרובות יש גם איזושהי הערכה בסוף קורס דיגיטלי שמעריכה את מה שלמדת במהלך הקורס ומה אתה צריך לעשות כדי שתוכל לסיים אותו.

קורס דיגיטלי הוא סוג של למידה מרחוק המשתמשת באינטרנט. קורסים דיגיטליים מועברים לרוב בצורה של הרצאה דיגיטלית או סרטון. ניתן להעביר אותם גם כשיעור סינכרוני אינטראקטיבי, ולפעמים כקורס בקצב עצמי עם משוב מהמדריכים.

קורסים דיגיטליים נועדו לספק לסטודנטים את אותם תוכן וחוויה כמו קורסים בקמפוס. עם זאת, יש להם כמה יתרונות על פני תארים מסורתיים בקולג': ניתן לקחת אותם בקצב האישי, הם יכולים להילקח על ידי אנשים שגרים במקומות מרוחקים, והם בדרך כלל הרבה פחות יקרים מאשר תארים מסורתיים.

כיצד לתכנן נכון את ההיצע של קורסים דיגיטליים

קורסי שיווק דיגיטליים הם אתגר עבור עסקים רבים. אתה לא יכול פשוט לזרוק אותם לשם ולקוות שהם ימכרו את עצמם. על מנת לשווק קורסים דיגיטליים יש לתכנן את היצע הקורסים מבעוד מועד וליצור אסטרטגיה שיווקית יעילה.

תכנון האספקה:

 • כמה קורסים יש לך?
 • מה המיקוד של העסק שלך?
 • מה המתחרים שלך עושים?
 • האם יש מגמות בתעשייה שאתה צריך לקחת בחשבון?
 • במה הקורס הזה יהיה שונה מאחרים בתחומך?

כיצד לשווק ולמכור את הקורסים הדיגיטליים שלך

בחלק זה נדבר על אסטרטגיות השיווק של קורסים דיגיטליים.

קודם כל, אתה צריך לדעת איזה סוג של קורסים יש לך ומי קהל היעד שלך. אם יש לך קורס שמיועד לקבוצה מסוימת של אנשים, אז אתה צריך להבין את הצרכים והבעיות שלהם לפני שיווק הקורס שלך.

אם אתה מכוון לקהל רחב, עדיף שתיצור תוכן בעל ערך ורלוונטי לכולם. כדאי גם לשקול ליצור קורס היכרות בחינם לאנשים שמתעניינים בנושא שלך אבל עדיין לא מוכנים לשלם. זה יעזור להם להתמכר לתוכן שלך ויש סיכוי גבוה יותר שהם ירכשו את הקורס המלא כשהם מוכנים.

איך אתה מקדם את הקורס שלך ברשתות חברתיות?

 1. קדם את הקורס שלך במדיה חברתית
 2. הצע תמריצים להרשמה לקורס
 3. השתמש במדיה חברתית כדי למצוא ולתקשר עם תלמידים פוטנציאליים
 4. צור קבוצת פייסבוק עבור הקורס שלך
 5. צור ערוץ YouTube
 6. שתף את התוכן שלך בלינקדאין, פינטרסט ואינסטגרם
 7. השתמש בסרטונים ובתמונות כדי לקדם את הקורסים שלך במדיה החברתית

שיווק קורס דיגיטלי הוא לא קל כמו שזה נראה. אתה חייב להיות אסטרטגיה טובה כדי לשווק את הקורס שלך במדיה החברתית. ישנן דרכים רבות לעשות זאת, אך הדרך הפופולרית ביותר היא על ידי יצירת פוסטים במד.

הדבר הראשון שאתה צריך לעשות בעת שיווק הקורס שלך הוא להגדיר חשבון עם כל פלטפורמות המדיה החברתית שבה אתה רוצה להשתמש עבור הקמפיין השיווקי שלך. לאחר מכן, צור פוסטים במד על הקורס הדיגיטלי שלך וודא שהם גלויים וקליטים מספיק כדי שאנשים ילחצו עליהם ויבקרו באתר או בדף הנחיתה שלך.

תפריט נגישות אתר